Category: Bóle

6 dziwnych przyczyn bólu głowy

Przedstawiamy możliwe, że zaskakujące przyczyny bólów głowy. Może kogoś zdziwimy a komuś pomożemy😊

Niski poziom cukru we krwi

Jest to silny czynnik wywołujący ból głowy, więc pamiętaj aby rozpocząć dzień pożywnym śniadaniem. Ważne jest jednak, aby jeść zbilansowane śniadanie, ponieważ zjadanie za słodkich potraw i rafinowanych węglowodanów może powodować wzrost poziomu cukru we krwi co również jest niekorzystne dla zdrowia. Zbilansowana dieta pełna produktów pełnoziarnistych, fasoli i całych owoców jest bardzo dobra w zapobieganiu bólom głowy i migrenie.

 Nieregularny sen

Wielu z nas doświadczyło bólów głowy z powodu braku równowagi w higienie snu. Aby wykluczyć sen jako przyczynę, najlepiej nabrać zdrowszych nawyków. Regularny sen wydaje się być kluczem. Unikaj kofeiny, alkoholu i używania komputera i telefonu przed snem. Upewnij się, że w sypialni jest cicho i ciemno.

Nadużywanie środków przeciwbólowych

Leki kodeinowe są najgorszymi winowajcami i jeśli zażywasz je przez ponad 10 dni każdego miesiąca przez ponad cztery miesiące, to oznacza, że ich nadużywasz. W przypadku ibuprofenu i paracetamolu jest to 15 dni w miesiącu.

Kofeina

Łatwo jest spożywać zbyt duże ilości kofeiny, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Oprócz herbaty i kawy, kofeina jest składnikiem niektórych napojów gazowanych i energetycznych, a także czekolady i niektórych leków dostępnych bez recepty. Zminimalizuj ryzyko, przechodząc na bezkofeinowe napoje ziołowe i owocowe.

Dieta

U niektórych osób jedzenie może wywoływać bóle głowy, ale nie ma wielu badań pokazujących, co może powodować migrenę w każdym przypadku. Dotyczy to nabiału, choć badania pokazują, że może wpływać głównie na dzieci. Jeśli uważasz, że coś, co jesz, powoduje bóle głowy, wyklucz ten składnik z diety na okres od jednego do trzech miesięcy.

Łączenie wyzwalaczy

Powodem mogą być też nagromadzone złe nawyki. Są to tzw. czynniki wyzwalające. Możesz przeżywać okres stresu w pracy, spędzać długie godziny, omijać posiłki, chodzić późno spać i pić więcej niż zwykle, a rezultatem są bóle głowy. Jeden z tych czynników wyzwalających może sam w sobie nie powodować bólu głowy, ale kombinacja tak. I choć zmniejszenie obciążenia pracą może być trudne, istnieją inne kroki, które można podjąć, aby ograniczyć ryzyko. Idź spać wcześniej, zjedz zdrowy posiłek i pij dużo wody. Te podstawowe akty dbania o siebie mogą pomóc ci pozbyć się dokuczliwych bólów głowy.